محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • افزایش همکاری گمرک و دستگاه‌های اجرایی برای رشد تولید، اشتغال و صادرات

   معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک در مراسم معارفه سرپرست گمرک استان البرز تأکید کرد

   افزایش همکاری گمرک و دستگاه‌های اجرایی برای رشد تولید، اشتغال و صادرات

   افزایش همکاری گمرک و دستگاه‌های اجرایی برای رشد تولید، اشتغال و صادرات

   معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران بر لزوم همکاری و هماهنگی گمرک و سازمان‌های همجوار به منظور رشد تولید، اشتغال و صادرات با هدف رونق تولید در سال‌جاری تأکید کرد.


   به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، احمد ذاکری در مراسم معارفه سرپرست گمرک استان البرز گفت: گمرک این استان دارای ظرفیت‌های زیادی است و با توجه به وجود واحدهای بزرگ صنعتی در استان می‌تواند با ارائه خدمات و تسهیلات بیشتر، زمینه رشد تولید و صادرات را در سال موسوم به رونق تولید فراهم کند.

   وی با اشاره به اهم برنامه‌ها و اقدامات گمرک در حمایت از واحدهای تولیدی افزود: همکاری و هماهنگی بین گمرک و دستگاه‌های اجرایی استان با توجه به ضرروت تأمین مواد اولیه (کالاهای سرمایه‌ای)، قطعات و ماشین‌آلات خط تولید باعث افزایش سهم استان البرز در صادرات به نحو قابل توجهی خواهد شد و موجب رونق تولید و رشد اشتغال می‌گردد.

   معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک با ابراز خرسندی از مثبت بودن تراز تجاری کشور و پیشی گرفتن صادرات از واردات در سال 97، به هشت برنامه محوری گمرک برای کمک به تحقق شعار سال 98 اشاره کرد و اظهارداشت: ما باید به سمتی حرکت کنیم که همچنان در شاخص‌های تجارت خارجی از سازمان‌های برتر و تأثیرگذار باشیم و این امر با کمک مدیران و کارکنان گمرکات کشور و افزایش همکاری و هماهنگی با سایر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط میسر خواهد بود.

   ذاکری در این مراسم که کارکنان گمرک استان البرز و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان نیز در آن حضور داشتند با اشاره به سابقه مدیریتی غلامحسین نوحی در پست‌های گوناگون حکم انتصاب وی را به‌عنوان سرپرست گمرک استان البرز قرائت کرد و گفت: تعهد، تخصص و مردم‌داری از شاخص‌های مهم انتصاب مدیران در گمرک است و آقای نوحی نیز با توجه به همین شاخص‌ها انتخاب شده است.

   وی همچنین از زحمات صادق کریمی مدیرکل سابق گمرک استان البرز قدردانی کرد.

   برپایه این گزارش غلامحسین نوحی، سرپرست گمرک استان البرز نیز طی سخنانی با قدردانی از حسن اعتماد رئیس کل گمرک ایران در سپردن مسئولیت اداره گمرک مذکور به وی، به تبیین خلاصه‌ای از برنامه‌های خود پرداخت و ابراز امیدواری کرد که با همکاری کارکنان گمرک البرز بتواند به تحقق اهداف گمرک جمهوری اسلامی به ویژه رونق تولید و اقتصاد مقاومتی کمک کند.

   وی استان البرز دارای ظرفیت‌ها و امکانات بالفعل برای رونق تولید و افزایش صادرات خواند و اظهارداشت: به منظور دستیابی به این هدف و تحقق موارد اعلام شده از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک همه تلاش خود را به کار خواهد بست.

   این گزارش حاکی است معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران به اتفاق هیأت همراه پیش از برگزاری مراسم معارفه، از بخش‌های مختلف گمرک استان البرز دیدن کرد و با کارکنان هر بخش به گفت‌وگو پرداخت.

اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها