محیط کسب و کار امن، لازمه توسعه اقتصادی
   
 
  • کشف بیش از 100 هزار عدد قرص ترامادول از مسافر ورودی از ترکیه

   مأموران گمرک فرودگاه شیراز موفق شدند:

   کشف بیش از 100 هزار عدد قرص ترامادول از مسافر ورودی از ترکیه

   کشف بیش از 100 هزار عدد قرص ترامادول از مسافر ورودی از ترکیه

   مأموران گمرک فرودگاه شیراز طی یک عملیات با هوشیاری و رصد محموله‌های همراه مسافری، موفق به کشف بیش از 100 هزار عدد قرص ترامادول از بار یک مسافر ورودی از ترکیه شدند.

   معاون مسافری گمرک شیراز با بیان این مطلب گفت: مأموران گمرک پس از شناسایی بار یک مسافر توسط تجهیزات کنترلی و مشکوک شدن به محتوی چمدان مسافر، به بازرسی آن اقدام کردند.
   داوودی افزود: مأموران گمرک در طی این عملیات تعداد 108 هزار و 890 عدد قرص ترامادول به همراه مقداری پودر پیش ساز کشف کردند. مواد کشف شده پس از کشف ضبط شد و پس از طی مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شد.
   مأموران گمرک ایران در سال 96 موفق به کشف 153 تن انواع مواد مخدر و پیش‌سازهای سنتی و صنعتی مواد مخدر شدند. رقمی که در مقایسه با سال 95 حدود 600 درصد رشد را نشان می‌دهد.
   یکی از مهم‌ترین مأموریت‌های این سازمان به عنوان دروازه تجارت خارجی، مقابله با هرگونه قاچاق ازجمله قاچاق انواع مواد مخدر است. گمرک ایران به لحاظ مصمم بودن در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کشفیات آن تا آنجا پیش رفت که توانست در سال 2017 میلادی از سوی سازمان جهانی گمرک رتبه اول را در کشفیات مواد مخدر از آن خود کند.
اخبار
دسترسی سریع
تعامل الکترونیک
پیوندها